تاریخچه مرکز آموزش خانه عمران شریف

«مركز آموزش مهندسين خانه عمران شريف» در سال 1378 پایه گذاری گردید و در راستای آموزش مهندسی و ارتقاء سطح دانش فنی در رشته های مرتبط با مهندسی عمران، معماری، تاسیسات و مدیریت پروژه و ساخت فعالیت می نماید. مرکز باوجود این باور که ارتقاء علمی و سطح دانش دست اندرکاران صنعت ساختمان کشور در همه سطوح اعم از مدیران ارشد ، مدیران کارگاهی، مهندسان و کارشناسان، تکنسین های فنی و حتی کارگران ساده می تواند تاثیر به سزایی در کیفیت اجرایی پروژه ها داشته و باعث حفظ سرمایه های ملی و توسع هی پایدار گردد، تاسیس شده است. با توجه به سطح علمی بالای جامعه مهندسی در استان خراسان و وجود اساتید فرهیخته، مجموعه موفق گردید مجوز برگزاری دوره های آموزش عالی آزاد را در زمینه های مهندسی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نام «مؤسسه آموزش عالی آزاد مهندسان » کسب نماید که خود برگ زرین و مهر تایید دیگری برای مهندسی استان میباشد.

- با توجه به اینکه امکان دسترسی همه علاقمندان به دوره های آموزشی حضوری در نقاط مختلف کشور وجود ندارد، این مجموعه مجوز برگزاری دوره های عالی پیشرفته مدیریت را به صورت فشرده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت نموده است.

- مرکز آموزش مهندسین در سال 1386 در زمینه تهیه و انتشار کتاب‌های تخصصی و کاربردی آغاز به فعالیت نمود که نتیجه آن تا به حال انتشار 6 عنوان کتاب تخصصی می‌باشد که اغلب آنها مورد توجه جامعه دانشگاهی و مهندسی کشور قرار گرفته است و برخی از آنها به عنوان کتاب درسی هم معرفی شده‌اند.

- با توجه به رشد سریع علم و عدم امکان انتشار تازه‌های علمی در قالب کتاب‌ها، بر آن شدیم تا مجوز انتشار فصلنامه علمی و تخصصی خانه عمران را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کسب نماییم که این مهم در سال 1389 محقق گردید. مجوز فصلنامه به دو زبان فارسی و انگلیسی بوده و حوزه انتشار آن کشوری می‌باشد.


اهم فعالیت مرکز آموزش مهندسین خانه عمران شریف

- نرم افزارهای مهندسی با رویکرد مهـارت محور ( ویژه بازار کار )

- آمادگی آزمون ورود به حـرفه نظام مهندسی( پایه 3)

- آمادگی آزمون کارشناسی رسمـی

- آمادگی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری

- انتشار کتاب های تخصصی و کاربردی

- انتشار فصلنامه خانه عمران

حال در جهت گسترش و توسعه بیشتر علوم کاربردی در زمینه مهندسی عمران و ساختمان و بهره‌گیری از توان علمی و فنی اساتید دانشگاهی و مهندسان گرانقدر در نقاط مختلف کشور، مرکز در حال ایجاد نمایندگی و مراکز مشابه در سراسر کشور می‌باشد.

 

اوقات شرعی

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید تا کنون: 297260
  • تعداد بازدید امروز: 726
  • تعداد بازدید دیروز: 732
تعداد اعضای سایت: 9